PolitykaWiadomości

Uliczne lekcje historii #GermanDeathCamps dla mieszkańców Berlina

W dobie silnych zachodnich lewicowo-liberalnych mediów może się wydawać, że Polska w jakiejkolwiek sprawie nie ma siły przebicia. Nic bardziej mylnego! Okazuje się jednak, że mimo niezbyt zdecydowanych działań Rządu i polskich mediów o prawdzie można (a nawet należy!) przypominać oddolnie.

Wczoraj (1 lutego 2018 roku) w Berlinie w godzinach popołudniowych odbyła się akcja działaczy Młodzieży Wszechpolskiej z okręgu Lubuskiego i MW Piły. Uznali, że w związku z zamieszaniem w kwestii ustawy o IPN oraz skandalicznym zachowaniem mediów niemieckich, które w ślad za Izraelem stwierdziły, że karanie za zwrot „polskie obozy koncentracyjne” jest zakłamywaniem historii więc Wszechpolacy postanowili przypomnieć oczywistą prawdę na temat obozów koncentracyjnych oraz o tym, kto rozpoczął wojnę 1 września 1939 r.

W mieście pojawiło się mnóstwo plakatów o następującej treści:

„1. On September 1. 1939, Germany launched an Invasion of Poland that triggered the start of World War II” czyli „1. 1 września 1939 Niemcy rozpoczęły inwazję na Polskę, która rozpoczęła II Wojnę Światową” oraz

„2. Nazi Germany built extermination camps to systematically kill millions Jews, Poles and others.” czyli „Nazistowskie Niemcy zbudowały obozy zagłady do systematycznego mordowania milionów Żydów, Polaków i innych”.

Warto zwrócić uwagę na tło plakatu, na którym jest charakterystyczny napis nad bramą wejściową Aschwitz „ARBEIT MACHT FREI„.

Komentarz redakcji: bardzo cieszymy się, że nasz naród nadal jest pełny ludzi, które nie czekają na działanie Rządu, Partii lub cudu tylko sami, organicznie realizują akcję. Jeśli jesteś jedną z takich osób i chciałbyś się pomóc prawdzie możesz np. dorzucić się do zbiórki na film German Death Camps znajdującej się pod tym linkiem https://zrzutka.pl/german-death-camps.

Tags
Show More

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close