ŚwiatWiadomości

Prowokacyjna kampania dotycząca rzekomego „polskiego Holokaustu”.

Wczoraj w sieci pojawił się materiał filmowy będący częścią kampanii przeciwko polskiej nowelizacji ustawy o IPN. Kampania została sfinansowana przez prywatną fundację z Bostonu Ruderman Family Foundation. W materiale wezwano władze USA do zerwania relacji z Polską.

Film zaczyna się od napisu w języku hebrajskim i angielskim „Polsko, nigdy nie pozwolimy ci, abyś negowała Holokaust”. „Pójdę do więzienia za to, co zamierzam zrobić”, „Zostanę zamknięta” – mówią młodzi ludzie występujący w materiale. Inny mężczyzna zastanawia się, czy mają piwo w polskich więzieniach, a kolejny starszy mężczyzna stwierdza, że „Żadne polskie więzienie nie może mnie dzisiaj przestraszyć”.

Następnie wszyscy wypowiadają słowa: „polski Holokaust”.

W trakcie kampanii wezwano rząd USA do zawieszenia stosunków z Polską „w imieniu 6 milionów Żydów”. W związku z tym zaprasza do podpisania petycji w tej sprawie.

Komentarz Redakcji

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kampania powstała tylko i wyłącznie po to, by sprowokować Polaków do komentarzy, które będą rzekomym dowodem na tzw. „polski antysemityzm”. Mając na celu strategiczne cele Polski apelujemy do wszystkich, by nie dali się sprowokować i powstrzymali od emocjonalnych komentarzy. Jednocześnie informujemy, że mając na uwadze wspólny cel przyłączamy się do akcji masowego zgłaszania filmu, którą upowszechnia Niezależna.pl oraz Fronda.pl o której można przeczytać tutaj. Podpisujemy się również pod metodami walki z kłamstwem zaproponowanymi przez Ewę Kurek: do upowszechniania światowej opinii publicznej żydowskich źródeł o tym kto i ile osób pomagało oraz o tym kim był np. Chaim Mordechaj Rumkowski.

 

Materiał źródłowy:

Tags
Show More

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close