PolitykaPolskaWiadomości

Ministerstwo Sprawiedliwości: „zamrożenie ustawy o IPN” jest nieprawdziwe

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że każda uchwalona w Polsce przez Parlament i podpisana przez Prezydenta wchodzi w życie. Jest to odpowiedź odnośnie nieprawdziwej informacji podawanej przez Jerusalem Post.

Wczoraj tuż przed północą na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiła się informacja, która odniosła się do wczorajszej nieprawdziwej informacji dotyczącej „zamrożenia ustawy o IPN”. „W związku z informacjami podawanymi w mediach o „zamrożeniu ustawy o IPN” Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że każda uchwalona w Polsce przez Parlament i podpisana przez Prezydenta ustawa staje się obowiązującym prawem i wchodzi w życie zgodnie z określonym w niej terminem.” – możemy przeczytać na stronach ministerstwa.

„Swoje stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o IPN Minister Sprawiedliwości przedstawił w opublikowanym 23 lutego 2018 r. wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.” – stwierdza w dalszej części tekstu.

Źródło: ms.gov.pl

 

Komentarz redakcji: musimy sobie zdać sprawę, że dziś wojnę prowadzi się metodami informacyjnymi. Właśnie z tego powodu w poprzednim artykule odnośnie wpisu Jerusalem Post podkreśliliśmy, że informacji nie potwierdziło żadne ministerstwo. Powinniśmy więc za każdym razem sprawdzać źródło podawanej informacji, aby nie dać sobą manipulować. Nie kierujmy się również autorytetem podającego wiadomość. Nie ma znaczenia czy informację podaje CNN, Gazeta Wyborcza, TVN, Rzeczpospolita czy Jerusalem Post.

Tags
Show More

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close